Fudbaleri Timoka trijumfalno su započeli sezonu u Prvoj ligi Srbije, pošto su u gostima slavili protiv favorizovanog Zlatibora 0:1. Gol odluke postigao je napadač Ivan Dragićević koji je bio precizan sa bele tačke u 43. minutu utakmice, piše Glassporta.rs.

Veliki rezultat Zaječaraca koji se nijednog momenta nisu uplašili dojučerašnjeg superligaša, već su od početka krenuli na gol domaćina. Savić je konačno kapitulirao posle opravdano dosuđenog jedanaesterca posle prekršaja nad Roševićem.

Pokušali su igrači Zlatibora u nastavku da dođu do izjednačenja, ali su se izabranici trenera Rajčića i više nego uspešno branili i odbranili. Na kraju je bilo malo više i nervoze, pa je sudija Pančić podelio i dva crvena kartona, po jedan igračima obe ekipe. Kod gostiju je pocrveneo Pantić, pa će Timok u drugom kolu biti oslabljen neigranjem veznog fudbalera.

Sve u svemu, sjajna premijera zaječarskog prvoligaša i svakako da će pobeda na startu sezone uliti preko potrebno samopouzdanje igračima Timoka, koje i narednog vikenda čeka gostovanje ekipi Radničkog u Sremskoj Mitrovici.

Izvor: Glassporta.rs