Rukometašice Zaječara poražene su u hali sportova na Kraljevici od ekipe Aleksinca rezultatom 17:20 (9:11) u poslednjem meču sezone, pa će i naredne sezone igrati Prvu ligu Srbije. Pritisak je očigledno bio preveliki za domaće igračice, koje su i pored vođstva od 17:15 na osam minuta do kraja izgubile u neverovatnom finišu finala plej-ofa, piše Glassporta.rs.

Ipak, krenimo redom. Stegle su se ruke Zaječarkama od samog starta susreta, teško je bilo izboriti i poziciju za šut, pa je rezultat nakon 25 minuta igre glasio 5:9 u korist gošći, koje su mora se priznati od početka znale šta žele i po šta su došle. Čini se da je i dolazak većeg broja navijača u odnosu na uobičajenu posetu u hali sportova na Kraljevici dodatno sputao izabranice trenera Petrovića. Tek u poslednjih par minuta prvog dela kreće nešto bolja igra domaćih, koje vezuju tri pogotka i smanjuju na gol razlike. Međutim nove tehničke greške i Aleksinac je za tili čas na plus 3, ali se pogotkom snalažljive Katarine Stevanović na veliki odmor odlazi rezultatom 9:11.

Početak drugog poluvremena donosi buđenje kapitena, briljirala je na startu nastavka Alma Redžeplar na golu domaćina, odbranjen sedmerac i par zicera i Zaječarke su nakon nekoliko minuta u prvom vođstvu još od početka utakmice sa 12:11. Od tada pa do pomenutog triler završetka, rukometašice Zaječara su čuvale prednost, koja se kretala od jednog do dva gola razlike. Uporne gošće uspele su na krilima sjajnog golmana Nadežde Bogdanović da dođu do velikog preokreta i sa serijom 0:5 završe utakmicu na gostujućem terenu. Golman gostujuće ekipe proglašena je i za najbolju igračicu utakmice, a to kako je u poslednjih desetak minuta spustila „roletnu“ zaista je neverovatno, mada su joj u tome dosta pomogle i neke nespretne reakcije domaćih rukometašica.

I pored najava da će Zaječar biti jači za Emiliju Veljković i Jelenu Balević u revanšu finala plej-ofa, samo je Emilija Veljković bila u sastavu trenera Petrovića. Imala je nekoliko svetlih momenata i pogodaka, ali su dva promašena sedmerca skupo koštala domaći tim. Mora se priznati da je mnogo nedostajala i Bogdana Simonović, za koju je ova utakmica bila kao poručena. Sigurno je da je bar deset ako ne i više udaraca sa krila skinula Bogdanović na golu Aleksinca, a da je tu bila znatno iskusnija Simonović druga bi se pesma pevala na Kraljevici. Uz nju i Balevićku, lakše bi bilo i Veljković i Stevanović, koje su se svojski trudile, ali očigledno je da nedelja 28. maj nije bio dan zaječarskih rukometašica, pa Aleksinčanke idu kući pevajući.

Rukometašicama Zaječara ostaje velika žal, ali i ogromno iskustvo za narednu sezonu u kojoj će ponovo cilj biti povratak u Super B ligu Srbije, drugo po snazi rukometno takmičenje u državi.

Izvor: Glassporta.rs