U petak 14. juna počinje 17. Evropsko prvenstvo u fudbalu (Euro 2024.) i traje mesec dana, a domaćin je Nemačka.

Italija je osvojila svoje drugo Evropsko prvenstvo 2021. na Vembliju u Londonu, pobedivši Englesku nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca, a pored njih i domaćina Nemačke, na ovom šampionatu participiraju još 22 zemlje.

Evo svega što treba da znate o tome ko sa kim igra i kada, a u vodiču se pored svih grupa nalazi i raspored za čitav turnir koji se završava velikom finalnom utakmicom koja će se igrati 14. jula u Berlinu.

Grupa A

Nemačka (tri puta šampion), Švajcarska, Škotska, Mađarska

1. kolo

14. juna

Nemačka – Škotska (21h) Minhen

15. juna

Mađarska – Švajcarska (15h) Keln

 

19. juna

Nemačka – Mađarska (18h) Štutgart

Škotska – Švajcarska (21h) Keln

23. juna

Škotska – Mađarska (21h) Štutgart

Švajcarska – Nemačka (21h) Frankfurt

Grupa B

Učesnici: Italija (dve titule), Hrvatska, Španija (tri titule), Albanija

15. juna

Španija – Hrvatska – (18h) Berlin

Italija – Albanija – (21h) Dortmund

19. juna

Hrvatska – Albanija (15h) Hamburg

20. juna

Španija – Italija (21h) Gelzenkirhen

24. juna

Albanija – Španija (21h) Dizeldorf

Hrvatska – Italija (21h) Lajpcig

Grupa C

Učesnici: Slovenija, Danska (jedna titula), Engleska, Srbija

Raspored:

16. juna

Slovenija – Danska (18h) Štutgart

Srbija – Engleska (21h) Gelzenkirhen

20. juna

Slovenija – Srbija (15h) Minhen

Danska – Engleska (18h) Frankfurt

25. juna

Danska – Srbija (21h) Minhen

Engleska – Slovenije (21h) Keln

Grupa D

Učesnici: Poljska, Austrija, Francuska (dve titule), Holandija (jedna titula)

Raspored:

16. juna

Poljska – Holandija (15h) Hamburg

17. juna

Austrija – Francuska (21h) Dizeldorf

21. juna

Poljska – Austrija (18h) Dizeldorf

Holandija – Francuska (21h) Lajpcig

25. juna

Holandija – Austrija (18h) Berlin

Francuska – Poljska (18h) Dortmund

Grupa E

Učesnici: Rumunija, Belgija, Slovačka (jedna titula kao Čehoslovačka), Ukrajina

Raspored:

17. jula

Rumunija – Ukrajina (15h) Minhen

Belgija – Slovačka (18h) Frankfurt

21. juna

Slovačka – Ukrajina (15h) Dizeldorf

22. juna

Belgija – Rumunija (21h) Keln

26. juna

Slovačka – Rumunija (18h) Frankfurt

Ukrajina – Belgija (18h) Štutgart

Grupa F

Češka (jedna titula kao Čehoslovačka), Turska, Portugal (jedna titula), Gruzija

Raspored:

18. juna

Turska – Gruzije (18h) Dortmund

Portugal – Češka Republika (21h) Lajpcig

22. juna

Gruzija – Češka Republika (15h) Hamburg

Turska protiv Portugala – (18h) Dortmund

26. juna

Gruzija – Portugal (21h) Gelzenkirhen

Češka Republika – Turska (21h) Hamburg

Nokaut faze

Pobednici grupa, drugoplasirani i četiri najbolje trećeplasirane ekipe prolaze u osminu finala, a zatim slede četvrtfinale, polufinale i finale.

Osmina finala

29. juna

Drugoplasirana repreezntacija iz grupe A protiv drugoplasirane reprezentacije iz grupe B (38. meč) – (18h) Berlin

Pobednik grupe A protiv drugoplasirane reprezentacije iz grupe C (37. meč) – (21h) Dortmund

30. juna

Pobednik grupe C protiv trećepalsirane reprezenatcije iz grupa D/E/F (40. meč) – (18h) Gelzenkirhen

Pobednik grupe B protiv trećeplasirane reprezenatcije iz grupa A/D/E/F (39. meč) – (21h) Keln

1. jula

Drugoplasirana reprezentacija iz grupe D protiv drugoplasirane reprezentacije iz grupe E (42. meč) – (18h) Dizeldorf

Pobednik Grupe F protiv trećeplasirane reprezentacije iz grupe A/B/C (41. meč) – (21h) Frankfurt

2. jula

Pobednik grupe E protiv trećeplasirane reprezentacije iz grupa A/B/C/D (43. meč) – (18h) Minhen

Pobednik grupe D protiv drugoplasirane reprezentacije iz grupe F (44. meč) – (21h) Lajpcig

Četvrtfinala

5. jula

Pobednik 39. meča protiv pobednika 37. meča – (18h) Štutgart

Pobednik 41. meča protiv pobednika 42. meča – (21h) Hamburg

6. jula

Pobednik 40. meča protiv pobednika 38. meča – (18h) Dizeldorf

Pobednik 43. meča protiv pobednika 44. meča – (21h) Berlin

Polufinale

9. jula

Polufinale 1 – (21h) Minhen

10. jula

Polufinale 2 – (21h) Dortmund

14. jula

Finale – (21h) Berlin

Izvor: Danas

Reklame