Policijski kordoni razdvajali dva skupa: Tenzije u Zaječaru, naprednjaci prekinuli skup
U Zaječaru su danas održana dva skupa, skup protiv blokada, i skup građana koji se protive skupu protiv blokada.
Pristalice naprednjaka i građani koji se protive blokadama, okupili su se kod Pozorišta, dok su se građani koji se protive tom skupu, okupili su se kod spomenika Nikoli Pašiću.
Veliki broj pripadnika policije, obezbeđivao je skup, a ono što je najinteresantije je da je uloga policije bila da zaštiti pristalice vladajuće partije. U jednom trenutku došlo je i do sukoba policije i građana koji se protive skupu protiv blokada, a udarce pendrekom dobilo je nekoliko građana.
Građani koji se protive blokadama, promenili su rutu šetnje, nakon što su videli da su građani koji se protive tom skupu, blokirali prolaz ka centru,
Međutim građani koji se protive skupu protiv blokada, bukvalno su jurili za pristalicama naprednjaka. U jednom trenutku, građani su išli za gradonačelnikom Vladimirom Videnovićem i skandirali: "lopovi" i "robija".
Građani su u jednom trenutku okružili i automobil Stefana Zankova. Nekoliko jaja bačeno je na njegov automobil.
U jednom trenutku, ulicu je blokirala interventna jedinica policije, propustila Videnovića, i došlo je do sukoba sa građanima, ali se sve brzo smirilo.
Umesto naprednjaka ulicama su prošetali studenti, građani i pristalice opozicije.