Policija legitimisala 1.297 i privela 79 osoba u sinoćnjim blokadama širom Srbije
Foto: www.zrenjaninski.com
Društvo

Policija legitimisala 1.297 i privela 79 osoba u sinoćnjim blokadama širom Srbije

pre 10 meseci Anđela Risantijević

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova tokom prethodne noći izvršili su proveru identiteta ukupno 1.297 osoba, dok je 79 osoba dovedeno do službenih prostorija, navodi se u saopštenju.

Od toga, 72 osobe su dovedene zbog izvršenih prekršaja, a sedam osoba zbog postojanja osnova sumnje da su prekršile odredbe Krivičnog zakonika i svojim postupanjima izvršile krivična dela.

Prema njihovim rečima, sve blokade na teritoriji Srbije i Beograda su uklonjene i sve saobraćajnice su prohodne.

Na pojedinim mestima zabeleženi su sporadični incidenti, pri čemu je policija postupala u skladu sa zakonom. Incidenti su zabeleženi na sledećim lokacijama: u Beogradu, Nišu, Novom Pazaru i Novom Sadu, gde je određeni broj lica priveden zbog narušavanja javnog reda i mira i počinjenih krivična dela.

Kako navode, povređena su četiri policijska službenika i oštećeno jedno službeno vozilo Ministarstva unutrašnjih poslova.

Ministarstvo unutrašnjih poslova još jednom apeluje na građane da se uzdrže od bilo kakvih nezakonitih aktivnosti i da ne blokiraju saobraćaj, naročito ne na način koji može ugroziti njihovu bezbednost i bezbednost drugih učesnika u saobraćaju," navodi se u saopštenju.

Tokom večeri i noći je ponovo privođeno više studenata i građana. Policija je nastavila sa razbijanjem blokada. Građanska neposlušnost se nastavlja, blokirano je nekoliko lokacija, a gradski prevoz ne saobraća.

Izvor: N1

Podeli vest
O autoru
Anđela Risantijević

Kratka biografija autora trenutno nije dostupna.

GLAS ZAJEČARA

Sva prava zadržana - "Kompas Media", Anđela Risantijević, PR, Zaječar, Varšavska 10. Preuzimanje sadržaja sa informativnog portala, bilo u celosti ili delimično bez prethodne saglasnosti "Kompas Media" predstavlja povredu autorskih prava.