Odbojkašice Timoka savladale su lokalnog rivala „Zaječar“ u utakmici 3. kola Regionalne lige rezultatom 3:1 (20:25, 25:23, 25:13, 25:15). Izabranice trenera Vučkovića su na taj način zadržale maksimalan učinak na startu sezone, sa tri pobede u isto toliko odigranih mečeva. Igračice Zaječara s druge strane nisu dobro započele prvenstvo i zabeležile su sva tri poraza, piše Glassporta.rs.

Ipak i pored svega navedenog, u hali sportova na Kraljevici viđena je velika borba i sjajan start utakmice nominalnih gošći, koje su uspele da osvoje prvi set i budu u igri do samog kraja drugog dela igre. Sve posle toga išlo je na vodenicu odbojkašica „Timoka“, koje su nakon dramatičnog izjednačenja, lako slomile otpor gradskog rivala u dva naredna seta i stigle do novog trijumfa.

Na čelu Regionalne lige su negotinski „Hajduk Veljko“ i „Timok“ sa po 9 osvojenih bodova, ispred dve borske ekipe, „Volejbor Tima“ koji je sakupio 6 i „Vinera“ sa 3 boda, dok su na začelju tabele „Zaječar“ i „Ozren“ iz Sokobanje bez bodova.

Odbojkašice Zaječara pokušaće u duelu sa Vinerom iz Bora da dođu do prve pobede na domaćem terenu, dok će Timok priliku za nastavak pobedonosnog niza imati protiv Ozrena, takođe u hali sportova na Kraljevici. Najzanimljivije će ipak biti u Boru, gde domaći „Volejbor Tim“ dočekuje neporaženi „Hajduk Veljko“.

Izvor: Glassporta.rs