Rukometašice Zaječara poražene su na gostovanju Mladosti u Novoj Pazovi rezultatom 33:27 u 16. kolu Superlige Srbije. Bio je to ukupno 13 poraz izabranica trenera Maksića, pa uz samo jednu dosadašnju pobedu zauzimaju poslednje 12. mesto na tabeli, piše Glassporta.

Ipak, nije bilo sve tako crno-belo na utakmici odigranoj u nedelju 28. marta, prvoj posle pauze od mesec dana zbog obaveza reprezentacije, pošto su Zaječarke dobrih 45 minuta bile te koje su vodile glavnu reč na terenu. Na poluvremenu je bilo čak 4 pogotka prednosti u korist gošći, koje su na predah otišle s rezultatom 14:18. Ali po lošem običaju iz ove teške sezone, rukometašice Zaječara prosule su sve stečeno u poslednjoj četvrtini susreta i na kraju zabeležile još jedan poraz.

Prilika za popravni i eventualno drugi trijumf u sezoni Zaječarkama se pruža već u sredu 31. marta od 18 sati, kada u hali sportova na Kraljevici dočekuju ekipu Radničkog iz Kragujevca, u zaostaloj utakmici 15. kola Superlige.

Izvor: Glassporta.rs