Fudbaleri Timoka poraženi su od ekipe Železničara rezultatom 0:1 u meču 21. kola Prve lige Srbije. Zaječarci su odigrali jednu od najboljih utakmica u sezoni, ali i pored velikog broja prilika i znatno bolje igre bodovi idu u Pančevo, a zaječarskom prvoligašu ostaju brige pred zimsku pauzu, piše Glassporta.rs.

Kao što svi akteri zaslužuju bilo kritike bilo pohvale, tako pred sud javnosti moraju izaći i sudije ukoliko to zaslužuju. Suđenje nedostojno Prve lige Srbije viđeno je na gradskom stadionu pod Kraljevicom, a glavni sudija meča Ivan Nikitović iz Čačka nijednom svojom odlukom ili kretnjom nije pokazao da zavređuje ovaj rang takmičenja. Ali o tome neka odluku donose nadležni, rezultat i igra ostaju u prvom planu.

A na tom polju, ovaj put za razliku od velikog broja utakmica, pohvale zaslužuju igrači Timoka, koji su zaista i pored velikog broja problema, odigrali odličnu utakmicu, punu tempa i da je bilo malo više sreće i preciznosti sigurno je da bi i krajnji ishod bio drugačiji. Strelac gola odluke u 13. minutu bio je Lazar Marković, koji se najbolje snašao u gužvi pred golom domaćina, posle kornera koji je izveo Đorđević. Smušeno je reagovala odbrana Timoka, a gosti su poklon oberučke iskoristili.

Šta vredi sada izabranicima trenera Stojčevskog što su od tada zagospodarili terenom, stvarali šanse, kada je rezultat do kraja ostao nepromenjen. Publika na Kraljevici ostala je uskraćena i za evrogol Igora Pantića, koji je fenomenalno šutirao sa 25 metara u 50. minutu utakmice, ali je kada su već svi loptu videli u mreži, prečka spasila golmana gostiju Kneževića. Nisu se zaustavili na tome domaći fudbaleri, kampovali su praktično pred golom Pančevaca i stvarali šanse. Najbolja je svakako viđena u 62. minutu, kada je posle jedne odlične akcije pred gol gostiju izašao Uroš Nikolić, ali očigledan kontakt između štopera Železničara i igrača Timoka, glavni sudija meča nije okarakterisao kao prekršaj za najstrožu kaznu i odlična prilika je otišla u nepovrat.

Mnogo je Timoku nedostajao pravi napadač, pošto je veliki peh doživljen pred sam početak utakmice, gde se na zagrevanju povredio jedini centarfor Rošević. Kada se zna da je pre desetak dana ugovor raskinut sa Dragićevićem, dolazi se do toga nije bilo pravog gol igrača na terenu u poslednjih ovogodinjih 90 minuta.

Zaječarcima ostaje da se okrenu zimskom jačanju tima pred prolećne izazove, a nastavak takmičenja zakazan je za 26. februar 2022. godine kada Timok očekuje gostovanje u Novom Sadu, ekipi Kabela u 22. kolu Prve lige Srbije.

Izvor: Glassporta.rs