Mukama fudbalera Timoka se ne nazire kraj. Zaječarci su zabeležili novi poraz, ovog puta bodove sa Kraljevice odnela je ekipa Radničkog iz Sremske Mitrovice, koja je minimalcem slavila protiv domaćina. Nije to bila loša partija zaječarskog prvoligaša, poput nekih prethodnih, ali fudbal se igra zbog golova, a taj jedan bio je dovoljan gostima, da u Sremsku Mitrovicu odu pevajući, piše Glassporta.rs.

Strelac pobedonosnog pogotka u 31. minutu bio je Ibrahim Mustafa, levokrilni napadač na pozajmici iz Crvene zvezde. Fudbaler iz Gane postao je na taj način prava noćna mora Timoka ove sezone, pošto je i u prvom duelu ovih timova u pobedi Radničkog od 5:2 postigao dva pogotka, a uz to igrač Timoka Rudić dobio je crveni karton nakon prekršaja upravo nad njim, a takođe je iznudio i jedanaesterac na tom susretu.

Mora se priznati da su na meču u Zaječaru igrači Timoka imali više od igre, stvarali i propuštali prilike, ali put do mreže Radničkog nisu pronašli. Gosti sem tog trenutka inspiracije svog napadača, kada je kao šilo prošao kroz kompletnu odbrambenu postavku domaćih, odigrao dupli pas sa Matkovićem i rutinski savladao golmana Jovanovića, nisu imali više ni jedan jedini udarac ka golu Timoka.

Što se prvog poluvremena tiče, najbolju priliku za domaće propustio je Dragićević, koji je u 35. minutu loše zahvatio loptu glavom sa nekih desetak metara i na taj način upropastio sjajnu akciju Timoka i odličan centaršut Blagojevića. Odličan šut imao je i Anđelović, koji je ponovo oprobao svoj udarac koji mu je očito jača strana igre.

U nastavku su priliku dobili najpre Nikolić i Stajković, koji nisu mnogo toga promenili. Izuzetan prodor imao je u 65. minutu napadač Timoka Rošević, koji je promešao celu odbranu gostiju, ali je njegov udarac odbranio golman Radničkog Šegavac. Šansu je potom dobio i iskusni Ivica Jovanović, koji je u 87. minutu propustio lepu priliku za izjednačenje. Poslednjih petnaestak minuta igrao je baš kao i protiv Zlatibora, najveće letošnje pojačanje, bivši igrač Partizana Marko Golubović, ali čini se da su duže odsustvo i hronična povreda ostavili traga na ovom zasigurno kvalitetnom fudbaleru.

Sve u svemu bodovi idu za Sremsku Mitrovicu, Timoku ostaju glavobolje, a sezona se nastavlja. Već u nedelju Zaječarce očekuje teško gostovanje ekipi IMT-a u Beogradu, a naredni domaći susret je 20. novembra kada na Kraljevicu stiže drugoplasirana Mladost iz Novog Sada.

Izvor: Glassporta.rs