Muška ekipa Osnovne škole „Ljuba Nešić“ osvojila je prvo mesto na Međuokružnom takmičenju u futsalu, pošto je u finalu održanom u hali sportova na Kraljevici savladala ekipu Osnovne škole „Dušan Radović“ iz Niša rezultatom 3:2. Još jedan sjajan rezultat i veliki uspeh zaječarskih školaraca, ostvaren je na takmičenju u organizaciji Zaječarskog saveza za školski sport (ZŠS), piše Glassporta.rs.

Poslednji zvižduk sudija Toroglanovića i Jeremića doneo je veliku radost domaćim igračima, koji su trijumfom u Zaječaru pogocima Petra Klinca, Đorđa Jankovića i kapitena Alesandra Panića u finalu krunisali sedam-osam godina zajedničke igre i školovanja. Izuzetno zanimljivo bilo je i u polufinalu, u kome su učenici OŠ „Ljuba Nešić“ savladali šampiona Rasinskog okruga OŠ „Živadin Apostolović“ iz Trstenika posle penala rezultatom 7:6, dok je posle regularnih 30 minuta bilo 3:3. Vodili su Zaječarci u tom duelu 1:0 i 2:1, ali su dozvolili da gosti preokrenu u dva minuta, da bi se spasili i izborili penale tek drugim pogotkom Ognjena Nikolića par sekundi pre isteka regularnog toka igre.

Izabranici profesora Bojana Živkovića su na taj način obezbedili plasman na Školsku Olimpijadu, gde će se u Novom Sadu krajem maja nadmetati u konkurenciji osam najboljih školskih futsal ekipa u Srbiji. Ostvaren je zaista fantastičan uspeh, a koliko je bilo teško govori i rezultat drugog polufinala, gde su finalisti iz Niša, savladali ekipu OŠ „Toplički heroji“ iz Žitorađe posle boljeg izvođenja penala.

Njihov uspeh nije uspela da ponovi ženska ekipa OŠ „Đura Jakšić“. Zaječarke su predvođene profesorom Draganom Petkovićem, iako u proseku par godina mlađe od konkurencije pružile sjajnu igru i stigle do finala u kome su ipak morale da pruže ruku šampionkama iz Kruševca, ekipi OŠ „Dragomir Marković. Posle prvog poluvremena ravnopravne igre u kome su domaće igračice promašile i nekoliko stopostotnih prilika, rezultat je glasio 1:1, ali su u nastavku gošće na krilima veoma raspoloženih pionirskih reprezentativki Srbije Radovanović i Tadić stigle do plasmana na Olimpijadu, pa ni dva gola Nađe Trkulje nisu bile dovoljne za prolaz zaječarske ekipe.

Sjajno su Zaječarke odigrale u polufinalu i sa 7:1 deklasirale OŠ „Aca Sinadinović“ iz aleksinačke Loćike, pa valja razmišljati da će ova ekipa profesora Petkovića i naredne godine biti jedan od favorita za plasman u 8 najboljih u Srbiji, jer svega dve igračice OŠ „Đura Jakšić“ od septembra postaju srednjoškolke.

Izvor: Glassporta.rs