Fudbaleri zaječarskog Timoka 1919 deklasirali su ekipu OFK Slatine rezultatom 1:6.

Najzaslužniji za ovako visoku pobedu bio je osamnaestogodišnji Rastko Nikolić koji je samo u prvih 45. minuta pet puta savladao golmana domaćih Pejovića. Golovi su se nizali jedan za drugim u 15, 27, 33, 38 i 42. minutu igre. Nakon visokog vođstva iz prvog dela u nastavku je počela da pada kiša i znatno je pao tempo, međutim zaječarci su došli i do šestog gola preko Luke Stojadinovića. Počasni pogodak za domaće postigao je Miloš Aleksić u 74. minutu.

Rastko Nikolić je posle 19 odigranih kola trenutno vodeći na listi strelaca sa 21 postignutim golom. Iza njega su Marko-Danijel Dujkić (Rtanj), Nikola Nikolić (Bor) i Stefan Todorović (Tanasko Rajić) koji su mrežu protivnika zatresli po 14 puta.

U narednom kolu OFK Slatina gostuje Jedunstvu u Pirotu dok Timok 1919 dočekuje ekipu Rajko Mitić iz Bele Palanke.

Izvor: temporadio