Aleksić: Dok se građanima na Gazivodama ruše kuće i objekti, Vučić igra, peva i veseli se
Foto: Glas Zaječara
Društvo

Aleksić: Dok se građanima na Gazivodama ruše kuće i objekti, Vučić igra, peva i veseli se

pre 1 sat Đorđe Đorđevic

Predsednik Narodnog pokreta Srbije (NPS) i poslanik Miroslav Aleksić ocenio je da dok se građanima na Gazivodama ruše kuće, hoteli i privatni objekti, predsednik Srbije Aleksandar Vučić, iako je obećavao da će ih zaštititi, igra, peva i veseli se, pokazujući primer političkog licemerja, saopštio je danas NPS.

Aleksić je za televiziju KTV istakao da je sve što je Srbija do 2012. godine imala na severu Kosova i Metohije vlast predala, dok istovremeno pokušava da odgovornost prebaci na druge.

"Na Kosovu i Metohiji se odvija tragedija. Građani su ostavljeni na milost i nemilost Aljbinu Kurtiju, koji je ušao na sever pokrajine i jednu po jednu razvlašćuje srpske institucije. Takvu politiku omogućili su Srpska lista i Aleksandar Vučić koji će biti upamćen kao čovek koji je počinio jednu od najvećih izdaja u novijoj istoriji Srbije - ne samo na Kosovu i Metohiji, već i u istočnoj Srbiji", kazao je Aleksić.

Prema njegovim rečima, ne može se praviti direktna paralela između akcije "Oluja" i situacije na Kosovu i Metohiji, jer je "Oluja" bila vojna operacija tokom koje su u kratkom roku ljudi proterani, a počinjeni su i brojni zločini, dok dešavanja na Kosovu predstavljaju postepen i tihi progon srpskog stanovništva.

Kada je reč o natupu na predstojećim izborima, on je naveo da istraživanja javnog mnjenja pokazuju da udruženi glasovi opozicije i studenata mogu doneti promenu vlasti.

"Ovo neće biti borba za ideologije i programe, već borba za promene. NPS je još u aprilu, na sednici Glavnog odbora, doneo odluku o aktivnom učešću na izborima. Sve stranke, organizacije i pojedince koji se bore protiv ovog režima vidimo kao saveznike i spremni smo na svaki dogovor koji će doprineti promeni vlasti", naglasio je Aleksić.

Govoreći o sednici Skupštine Srbije o nepoverenju Vladi, Aleksić je rekao da je nakon nje dobio brojne pretnje - od poruka "proći ćeš kao Cvijan" do pretnji da će on i njegova porodica "plivati Moravom".

"Gde su sada bezbednosne službe i zašto u ovom slučaju ne reaguju", upitao je Aleksić.

Izvor: N1

Podeli vest
O autoru
Đorđe Đorđevic

Kratka biografija autora trenutno nije dostupna.

GLAS ZAJEČARA

Sva prava zadržana - "Kompas Media", Anđela Risantijević, PR, Zaječar, Varšavska 10. Preuzimanje sadržaja sa informativnog portala, bilo u celosti ili delimično bez prethodne saglasnosti "Kompas Media" predstavlja povredu autorskih prava.