Mia Ristić, gimnazijalka iz Bora, nova je teniska šampionka Evrope u konkurenciji igračica do 16 godina. Boranka je u finalu Evropskog prvenstva u Češkoj ubedljivo savladala Martu Sorijano Santjago iz Španije sa 2:0 (6:1, 6:1), prenosi Glassporta.rs.

„Presrećna sam što donosim zlato u moju Srbiju, moj Bor. Nikada neću zaboraviti trenutak intoniranja naše himne, a nadam se i verujem da ću isto doživeti i na Rolan Garosu, kao što su to učinili Novak Đoković i Ana Ivanović“, poručila je Mia Ristić, a preneo Teniski savez Srbije.

Nova šampionka Evrope bila je apsolutno dominantna na Prvenstvu održanom u češkom Prerovu, gde najtalentovanija srpska teniserka nije izgubila ni jedan jedini set, a čak četiri meča rešila je u svoju korist sa po jednim izgubljenim gemom u oba dela igre. Mia Ristić je bila i prvakinja Srbije u kategorijama igračica do 10, 12, 14 i 16 godina, a na 6 od 9 juniorskih takmičenja za reprezentaciju Srbije osvajala je zlatno odličje.

Izvor: Glassporta.rs