Prvenstvo Balkana za starije juniore i juniorke održano je u nedelju 4. februara u Atletskoj dvorani na Banjici, Beograd. Takmičenje je okupilo preko 200 atletičara iz 18 zemalja članica Balkanske atletike.

Reprezentaciju Srbiju predstavljalo je 35 atletičara, od toga 19 devojaka i 16 momaka, a najveća zvezda bila je bronzana evropska visašica Angelina Topić koja je skakala i u visu i u dalju.

Naša zemlja osvojila je ukupno 16 medalja i oborila tri državna rekorda i to: 7 zlata, 5 srebra i 4 bronze.

Ženska štafeta srpske reprezentacije u sastavu: Mijatović, Maletić, Grujić, Kopunović zauzela je prvo mesto u štafeti 4×400 m rezultatom 3:58,41.

U ukupnom plasmanu naša zemlja nalazi se na prvom mestu po broju osvojenih medalja, dok je na drugom mestu Hrvatska, a na trećem mestu Turska.