foto:eupro

Danas (ponedeljak 27. januar) u 13 časova u Knjaževcu će biti otvarena tradicionalna Svetosavska izložba kojom Zavičajni muzej u Knjaževcu obeležava Dan Svetog Save i promoviše dečje stvaralaštvo.

Žiri u sastavu: Tanjica Vidojković Koprivica, Marina Tričković, Bojana Stojadinović, Aleksa Marković, Milena Milošević Micić, nagradio je sledeće dečije likovne radove u navedenim kategorijama, i to:

Predškolski uzrast:
1. Anđelija Dimitrijević, 6 godina, vrtić „Naša radost”
2. Petra Miljković, prip. grupa, vrtić „Snežana”
3. Miša Cvetković, 6 godina, vrtić „Crvenkapa”

Specijalna nagrada za kreativnost
Pripremna predškolska grupa „Naša radost“, vaspitači Mira i Vidojko Jovanović

Osnovne škole (1-4. razreda):
Luka Živković IV/3, OŠ „Dubrava” (Minićevo)
Nada Stojković IV/2, OŠ „Vuk Karadžić ”
Miloš Miletić III/1, OŠ „Vuk Karadžić”

Osnovne škole (5-8. razreda):
Nevena Milošević VII/1, OŠ „D.T. Kaplar ”
Anja Bogosavljević, VIII/1, OŠ „Dubrava”
Mina Milentijević VI/1, OŠ „Dubrava”

Specijalna nagrada za kreativnost
Učenici prvog, drugog, trećeg i osmog razreda OŠ „D.T. Kaplar“, mentor Snežana Đurić

Srednje škole:
Darko Milojić I/3, Tehnička škola u Knjaževcu
Ana Tasić I/2, Knjaževačka gimnazija
Mila Dragićević IV/2, Knjaževačka gimnazija

Individualni radovi (do 10. godina)
Nina Vukić, 6 godina, Atelje lepih veština
Bela Aranđelović, 8 godina, Atelje lepih veština
Nikolina Kurtić, 10 godina, OŠ „Dubrava”

Individualni radovi (do 14. godina)
Vladana Rajković, 12 godina, OŠ „Dubrava“
Miljana Bekirović, 14 godine Atelje lepih veština

Individualni radovi (do 18. godina)
Nataša Trandafilović, 15 godina, Atelje lepih veština
Marija Milijić, 18 godina, Dom učenika srednjih škola, mentor Marina Tričković
Jovan Mešković, 17 godina, Dom učenika srednjih škola, mentor Marina Tričković

Specijalna nagrada za likovnost
Boris Milivojević, 8 godina, Atelje lepih veština
Tea Arsić, 10 godina, Atelje lepih veština

Grupni radovi:
I/2, OŠ „Vuk Karadžić”
III/3, OŠ „Vuk Karadžić”
IV/2, OŠ „Vuk Karadžić”

Žiri u sastavu: Jelena Kurtić i Dragoslav Živković, nagradio je slavske kolače, i to u sledećim kategorijama:

Individualni radovi
Stefan Božanović III/3, OŠ „Vuk Karadžić“
Vojin Spasić i Petra Spasić IV/1, OŠ “Dimtrije Todorović Kaplar“
Anja Radovanović III/3, OŠ „Vuk Karadžić“

Grupni rad
Odeljenje III/3, OŠ „Vuk Karadžić“