Danas je na Gradskom stadionu u Zaječaru odigrano finale kupa u međuopštinskoj fudbalskoj ligi Zaječar – Boljevac između FK Kastrum i FK Šljivar, i Šljivar je posle izvođenja penala pobedio.

Meč je u regularnom vremenu završen rezultatom 2:2, ali su fudbaleri Šljivara bili koncentrisaniji u penal seriji i osvojili KUP.

Prvi su poveli fudbaleri Šljivara u 38 minutu golom Danijela Grubača, i rezultatom od 1:0 otišlo se na poluvreme. Ekipa Kastruma došla je izjednačenja u 51. minutu, a u 85. minutu, gol za Kastrum i 2:1, ali se ekipa Šljivara nije predavala i u 88. minutu golom Darka Tošića, uspeli su da poravnjaju rezultat.

Golman Šljivara Jakov Vasiljevićuspeo je da odbranio tri penala, tako da je u penal seriji bolji bio Šljivar, i zasluženo osvojio kup u međuopštinskoj fudbalskoj ligi Zaječar – Boljevac.