Rukometaši Zaječara su pobedili komšije iz Boljevca, ekipu Rtnja rezultatom 36:32 (16:13) u prvoj utakmici baraža PRL ISTOK.
Igrač utakmice je Luka Pavlović (14 golova). U prvom poluvremenu Zaječarci su se mučili  sa realizacijom ali solidnom odbranom nisu dozvoljavali protivniku da utakmicu dovedu u njihovu korist.
Golman Zaječara, Milan Tomić svojim odbranama je držao prvo poluvreme i pred kraj poluvremena sa par kontranapada dovodi do +3 za Zaječarce.
U drugom poluvremenu odbrana je utihnula pa gosti to koriste i stižu do izjednačenja i vođstva. Od 50-og minuta  Zaječarci su popravili odbranu i opet pred kraj utakmice sa par kontranapada dolaze do +4.
Za Zaječar su pogađali : Luka Pavlović 14, Milan Ilić 8, Andrija Mijović 6, Milan Nikolić 4, Sandulović Nemanja 3 i Sandulović Nikola 1.
Za goste: Mitrović Dušan 8, Jevtić S. 6, Bogić 5, Petrović 5, Mitrović Milan 4, Avramović 2, Marinković 1
Ovo je prva utakmica od dve koje se igraju između ove dve ekipe, druga je zakazana za sledeći petak u Boljevcu.