foto: fira.rs

Na centralnoj manifestaciji povodom obeležavanja Nedelje zdravlja usta i zuba u svečanoj Sali Zavoda za javno zdravlje “Timok”u Zaječaru otvorena izložba dečjih radova, a najuspešnijim učesnicima konkursa uručene su nagrade.

„Ova manifestacija se održava po 28. put pod sloganom “Zdravi zubi u zdravoj porodici”, a ovaj slogan govori o značaju porodice uz formiranju zdravih stilova života i aktivnog odnosa prema oralnom zdravlju u porodici”, istakla je Marina Vojnović, pomoćnik direktora.

Direktorka Zavoda za javno zdravlje “Timok”u Zaječaru Sladjana Ristić se zahvalila roditeljima, vaspitačima, učiteljima i nastavnicima, a pre svega svim učesnicima konkursa i istakla da su ih sve osvojili idejama, maštom i svojim već izgradjenim stavom i što su sve to uspeli da stave i prenesu na papir”. Moramo kao zajednica i društvo da daleujemo zdravstveno vaspitno i pospešujemo i unapredjujemo tu zdravstvenu problematiku” dodala je.

Prema rečima organizatora konkurencija je bila jaka, a pristiglo je 300 radova. U konkurenciji predškolaca:

I nagradu osvojile su Ksenija Kovačević i Teodora Keranović iz PU ,,Naša radost iz Boljevca, kao i Kristina Paunović iz PU,,Marija Munćan iz Donjeg Milanovca
II nagrada pripala je Ivi Pavlović iz PU,,Svitac iz Zaječara
III nagrada Andriji Kostiću iz PU ,,Maslačak, iz Zaječara, dok je
Specijalnu nagradu osvojila (pripremna grupa) vrtića ,,Zdravac,,iz Zaječara i ,,Naša radost,, iz Boljevca (srednja vaspitna grupa).

U konkurenciji likovnih radova uzrasta od I do IV razreda nagradjeni su:

I nagrada– Una Aranđelović II2 OŠ ,,Vuk Karadžić,,-Knjaževac
I nagrada– Teodora Radenkov IV2 OŠ ,,Ljubica Radosavljević Nada,,-Zaječar
II nagrada– Lena Stojanović II2- OŠ ,,Ljuba Nešić,,- Zaječar
III nagrada– Lazar Kraicić I-OŠ, ,Stevan Mokranjac,,-Kobišnica
III nagrada– Una Milošević IV2- OŠ ,,Đura Jakšić,,-Zaječar

U konkurenciji od V do VIII razreda za najbolje likovne radove proglašeni su:

I nagrada– Filip Pejkić V-OŠ ,,Stefanija Mihajlović,,-Brza Palanka
II nagrada -Teodora Rajnić V-OŠ ,,Stefanija Mihajlović,,-Brza Palanka
III nagrada– Anđela Šepecanović- V-OŠ ,,Stefanija Mihajlović,,-Brza Palanka

Za najbolje literarne radove u kategoriji od I do IV razreda proglašeni su:

I nagrada– Nikola Andrić II2- – OŠ ,,Ljuba Nešić,,- Zaječar
II nagrada -Stefan Nikolić IV-OŠ ,,Vuk Karadžić,,-Halovo-V.Izvor
III nagrada– Janja Lazarević I-3- OŠ ,,Vuk Karadžić,,-Knjaževac.

Izvor: fira.rs