Na pitanje novinara agencije Fonet kako je virus ušao u Gerontološke centre imajući u vidu tvrdnje nadležnih da ove ustanove čuva vojska, Darija Kisić Tepavčević je rekla:

„Ne znam ni ja da vam odgovorim na to pitanje“.

Zamenica direktora Batuta je još jednom na konferenciji Kriznog štaba apelovala na građane da se strpe još malo.

“ Apelujem da se strpimo još malo, dakle još jedan vikend i uskoro će nam se vratiti i zagrljaji i dodiri“, navela je ona.

Na pitanje novinara N1 da li je moguće promeniti odluku oko policijskog časa koji je najavljen za prvomajske praznike, da li se o tome razgovaralo na Kriznom štabu i šta je prporuka struke, Kisić tepavčević je odgovorila da se o tome nije razgovaralo.

„Ja sam rekla stručno mišljenje i svi imamo takvu vrstu nedoumica. Sve nas mami ovo vreme da izađemo napolje. Ja to govorim sa stručnog aspekta zašto bi bilo dobro da se strpimo. Kada jednom bude ukinut policijski čas i kada nam bude sve dostupno i tada treba smanjiti sopstveni rizik za nastavak infekcije.  Ne znam da li je odluka definitivna ili ne ali apelujem na sve vas ako se i promeni da se strpite još malo, jer kao što je kolega rekao ovo jeste početak kraja, ali nije kraj“, kaže Kisić.

Jedno od pitanja odnosilo se i na to da li se razmišlja o promeni termina u kojem penzioneri mogu da izađu u šetnju i kupovinu. Kako je novinar napomenuo u periodu kad mogu da šetaju ne radi ništa, a termin za odlazak u prodavnicu je jednom nedeljno i to od četori ujutro do sedam.

“ Ima tu logike, to ste u pravu za reevaulaciju tog termina. Biće sve više vremena za njih, a termin za kupovinu i to možemo postaviti na kriznom štabu, ima smisla“, rekla je Kisić.

Na pitanje da li se vode zapisnici na sastancima Kriznog štaba i hoće li oni biti dostupni javnosti, direktor Infektivne klinike je rekao da oni o tome ne znaju ništa.

„Ne očekujte to od nas mi smo kliničari i epdiemiolozi, to je pravno legalističko pitanje, obratite se za to onome ko to radi“, rekao je Stevanović.

Izvor: Insajder

Reklame