Udruženje „Dečiji centar“ iz Zaječara već treću godinu za redom organizuje Međunarodni inkluzivni festival dečijeg i omladinskog stvaralaštva “ART ZONA ZA SVE“.Ove godine festival će biti održan od 10. do 14. septembra, a ulaz je besplatan. Iz Dečijeg centra pozivaju sve da podrže festival „Art zona za sve“ kako bi svi zajedno pomogli kreiranju uslova za stvaranje kulture inkluzije na našim prostorima.
PROGRAM FESTIVALA – ART ZONA ZA SVE
10.09.
15.30-17 umetnička radionica (izrada maskote festivala)
17-17.30 defile sa Trga
17.30 Svečano otvaranje
BUBNJARI – Dečiji centar
VELISLAV VELČEV – Sofija
Mara Bošnjak – Dposa Autizam Novi Sad
ROBERT GABDRAKIPOV-saksofon
učenik Muzičke škole Isidor Bajić i član Dposa Autizam Novi Sad .
RADE SPASIĆ – Naši dani – Udruženje ”Iskrica”
”Centar za dnevni boravak Mara” Niš
Montesori mališani – Dečiji centar
Udruženje ”Živimo zajedno” Beograd
OPERA ”ČASOVNIČAR”
11.09.
16 – 17.30 radionica – pletenje rukama, vodi SONJA SIMEONOVIĆ
17.30.
MILICA ILIĆ – ”Dečiji centar” Zaječar
ŠOSO ”Jelena Majstorović” Zaječar
Udruženje”DUGA” Negotin
PREDSTAVA ”VERICA I VETAR”
OŠ”Ljubica Radosavljević Nada” Zaječar
Teatar ”GETO’‘Gračanica
PREDSTAVA ”PMS
ŽENE KOJE MENJAJU STANJE STVARNOSTI
REVIJA ŠEŠIRA – Dizajnerka SONJA SIMEONOVIĆ – Novi Sad
OSETIMO SE MUZIKOM– Glumica TANJA JOSIĆ – Novi Sad
12.09.
12.00 ”RARIS” prezentacija AsTeks-a (asistivne tehnologije)
16-17.30 radionica o kreativnom izrazu u restriktivnom okruženju – vodi ZORAN RISTIĆ
17.30.
MILOŠ MITROVIĆ – ”Želeo sam savršen život”
Centar ”Mara Mandić” – Pančevo
PREDSTAVA ”RUŽNO PAČE”
Udruženje ”L-DOWN”Zaječar
OŠ”Đura Jakšić” Zaječar
OŠ ‘’Hajduk Veljko’’ Zaječar
”Dečiji centar” Zaječar
PREDSTAVA”ZVEZDANI DEČAK”
13.09.
16-17.30 muzička radionica
17.30
MC DŽONI
‘’Dečiji centar’’ Zaječar
Odlomak iz mjuzikla ‘’ENI’’
Centar’’ Banja Banjsko’’ Strumica
PREDSTAVA ‘’DA JA PRONAJDEM ČOVEČNOST’’
Ustanova”Oblutak” Zaječar
OŠ ‘’Desanka Maksimović’’ Zaječar
OŠ ‘’Ljuba Nešić’’ Zaječar
Udruženje ‘’Koraci nade’’ Tuzla
PREDSTAVA ‘’TUZLANSKA SO’’
14.09.
16-17.30. radionica znakovnog jezika – vodi KAMELIA ZAHARIEVA
Velislav Velčev I Marija Marković
BALETSKI PERFORMANS ‘’NO LIMIT’’
SUUUS ‘’Profesor Dr Dečo Denev’’ Sofija
MUZIČKO PANTOMIMSKA PREDSTAVA ‘’ČUJEMO SE OSMEHOM’’
Studio ‘’EUREKA’’ Skoplje
BALETSKA PREDSTAVA’’PEPELJUGA’’
‘’Dečiji centar’’ Zaječar
PREDSTAVA ‘’PRIČA IZ KOCKOGRADA’’
VIS ‘’NEBOGRAD’’ Beograd
KONCERT’’SVAKO IMA SVOJE PARČE NEBA’’